Здоров'я кишечника при цукровому діабеті 2 типу
Діабет 2 типу - це хронічний метаболічний синдром, від якого страждає багато людей. На нього страждають понад 380 мільйонів людей у всьому світі, і, за прогнозами, до 2030 року ця цифра зросте до понад 550 мільйонів.
Люди з діагнозом діабет або не виробляють достатньо інсуліну, або їхні клітини не реагують на нього належним чином. В результаті клітини менш ефективно засвоюють цукор, і рівень цукру в крові підвищується. З часом це може призвести до ураження внутрішніх органів.
Діабет - це метаболічний синдром, на який впливає західна дієта, що містить багато насичених жирів і перероблених вуглеводів. Вчені поставили собі за мету визначити, чи можуть певні види кишкових бактерій відігравати певну роль у зв'язку між дієтою та діабетом.
Люди з діагнозом діабет або не виробляють достатньо інсуліну, або їхні клітини не реагують на нього належним чином. В результаті клітини менш ефективно засвоюють цукор, і рівень цукру в крові підвищується. З часом це може призвести до ураження внутрішніх органів.
Діабет - це метаболічний синдром, на який впливає західна дієта, що містить багато насичених жирів і перероблених вуглеводів. Вчені поставили собі за мету визначити, чи можуть певні види кишкових бактерій відігравати певну роль у зв'язку між дієтою та діабетом.
Що таке мікробіом кишечника?
Мікроорганізми, або скорочено кишкові мікроби, - це бактерії, віруси, гриби, а також інші мікроскопічні живі істоти. У вашому кишечнику та на шкірі є трильйони цих мікроорганізмів.
Кишечник складається з більшості мікроорганізмів у вашому кишечнику. Вони розташовані в сліпій кишці, "кишені" товстої кишки. Експерти називають цю групу мікробіотою кишечника, людською флорою, мікрофлорою або кишковою флорою.
Кишкові бактерії є найбільш вивченими з усіх різновидів мікробів, які існують у вашому організмі. Кількість бактеріальних клітин у вашому організмі набагато більша, ніж кількість людських клітин. У вашому організмі близько 40 трильйонів бактеріальних клітин і лише 30 трильйонів людських клітин.
Крім того, мікробіом кишечника людини містить до 1 000 видів бактерій, кожна з яких виконує унікальну роль у вашому організмі. Більшість з них є життєво важливими для вашого здоров'я, але деякі можуть викликати захворювання.
Ці бактерії можуть важити до 2-5 фунтів (1-2 кг), що приблизно дорівнює вазі вашого мозку. Вони працюють разом як додатковий орган у вашому організмі і відіграють важливу роль у загальному стані вашого здоров'я.
Як це впливає на ваш організм?
Мільйони років люди еволюціонували, щоб співіснувати з бактеріями.
За цей час мікроби навчилися виконувати найважливіші ролі в організмі людини. Без мікробіоти кишечника було б надзвичайно важко існувати. Мікробіота кишечника впливає на ваш організм з моменту народження.
Ваш мікробіом має різноманітний вплив на організм, в тому числі і під час росту:
Біфідобактерії - це бактерії, які спочатку починають розвиватися в кишечнику дитини, коли вона перетравлює грудне молоко. Вони перетравлюють необхідні для росту вуглеводи, які містяться в грудному молоці.
Перетравлення клітковини: Певні бактерії розщеплюють клітковину і виробляють коротколанцюгові жирні кислоти, які є корисними для мікробного різноманіття кишечника. Харчові волокна можуть допомогти уникнути ожиріння, діабету, серцевих захворювань і раку.
Контроль імунної системи: На вашу імунну систему також впливають кишкові бактерії. Кишкові бактерії можуть впливати на те, як ваш організм реагує на хворобу, з'єднуючись з імунними клітинами.
Центральна нервова система: Нове дослідження показує, що мікробіота кишечника може впливати на центральну нервову систему, що може допомогти керувати здоров'ям мозку.
Проникність кишечника та ендотоксикоз, а також утворення коротколанцюгових жирних кислот, амінокислот з розгалуженим ланцюгом (BCAA) та порушення метаболізму жовчних кислот - це механізми кишкової мікрофлори, які відіграють важливу роль у регуляції рівня цукру в крові.
Крім того, мікрофлора кишечника може бути потенційним біомаркером для прогнозування діабету 2 типу, оскільки обчислювальні моделі на основі метагеному кишечника можуть ідентифікувати цей фенотип, пов'язаний з діабетом, у людей з непереносимістю глюкози.
Таким чином, мікробіом кишечника може впливати на важливі біологічні системи та впливати на ваше здоров'я різними способами.
Чи можуть кишкові бактерії впливати на діабет?
Кілька фізіологічних процесів залежать від здоров'я кишечника. Ви можете бути шоковані, дізнавшись, що здоров'я вашого кишечника має суттєвий зв'язок із ризиком розвитку діабету 2 типу. Від кишкових бактерій залежить не лише ваше травлення, але й загальний стан здоров'я.
Який вплив харчування має на наш організм?
Чи не є воно корисним для організму? Вуглеводи, клітковина, енергія, корисні та шкідливі жири, цукор, хімічні речовини та добавки, що містяться в нашій їжі, впливають на нас певним чином щоразу, коли ми їмо або перекушуємо.
Можливо, страва містить багато білка і дає нам заряд енергії. Вона також може містити багато перероблених вуглеводів і хімічних речовин, що спричиняє сплеск глюкози в крові, яка може мати шкідливий вплив на наш кишечник і роботу мозку, якщо вживати її часто і протягом тривалого часу. Нездорове харчування є однією зі змінних, які впливають на контроль рівня глюкози у діабетиків, можуть призвести до підвищення індексу маси тіла та ожиріння, а також до запальних захворювань кишківника. У таких випадках необхідне дієтичне втручання.
Згідно з дослідженнями 2019 року, порушення роботи кишкових бактерій може відігравати певну роль у розвитку діабету.
Згідно з нещодавньою статтею, опублікованою в журналі Nature Communications, невелика кількість спеціалізованих мікроорганізмів може мати вирішальне значення. Дослідження проводили вчені з Університету штату Орегон у Корваллісі, штат Орегон, Віденського університету в Австрії, Національного інституту раку та Національного інституту здоров'я в Бетесді, штат Меріленд, США.
Чи впливає ваш кишечник на рівень глюкози в крові?
На діабет зараз хворіє значна частина населення. Це довготривалий стан, який потребує ретельного моніторингу та належного контролю рівня цукру в крові. Діабет може завдати шкоди кільком органам тіла, якщо його не контролювати належним чином. Дуже важливо регулювати рівень цукру в крові, щоб уникнути несприятливих наслідків.
Мікроорганізми кишківника впливають на рівень глюкози в крові, діючи безпосередньо на печінку, а не через контроль енергетичних витрат спеціалізованих жирових клітин, які використовують глюкозу як джерело тепла.
Які добавки корисні для здоров'я кишківника?
Існує низка добавок, які можуть сприяти загоєнню та оптимальному функціонуванню кишківника. Обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, чи підходять вам ті добавки, які ви розглядаєте.
Інулін
Спаржа, банани, часник і цибуля містять інулін. Це тип харчових волокон, який містить пребіотики, що живлять корисні бактерії в нашому кишечнику. Він також доступний як добавка, яка допоможе вам отримати більше пребіотичних волокон у вашому раціоні.
Перш ніж приймати добавки з інуліном, ми рекомендуємо почати з органічних цільних продуктів (овочів, фруктів і бобових), але якщо ви вирішили піти цим шляхом, переконайтеся, що ви вибрали високоякісний продукт (вони не всі однакові). Це пов'язано з цілою низкою переваг для здоров'я, включаючи покращення травлення, контроль діабету та втрату ваги.
Пробіотики
Потенційні корисні метаболічні ефекти були виявлені в дослідженнях, в яких вивчався новий додатковий метод лікування. Результати показали, що маніпуляції пробіотиків з кишковими бактеріями можуть бути корисними для профілактики та контролю діабету, згідно з клінічними даними.
Пробіотики - це живі мікроорганізми, які приносять користь для здоров'я господаря, якщо їх вживати в достатній концентрації. Такі мікроорганізми фізіологічно присутні в організмі здорової людини, а також їх можна отримувати у вигляді дієтичних добавок, що відпускаються без рецепта.
В останні роки було доведено, що пробіотики, зокрема лактобактерії, є корисними для лікування цього типу діабету. Кишкові бактерії людей з діабетом відрізняються від кишкових бактерій здорових людей.
Прийом пробіотиків може бути дієвим способом покращити метаболізм глюкози. У порівнянні з метформіном, комбіноване лікування пробіотиками призвело до покращення рівня глюкози в крові натще, толерантності до глюкози та інсулінорезистентності.
Корінь солодки
З давніх-давен корінь солодки використовували як традиційний цілитель. У людей було продемонстровано, що кілька видів кореня солодки розслаблюють травний тракт і полегшують респіраторні проблеми.
Вчені виявили, що корінь солодки, який належить до родини Папіліонових (Papilionaceae), або бобових, потенційно може допомогти при метаболічних захворюваннях і терапії діабету 2 типу.
Як я можу природним чином покращити різноманітність мікробіому мого кишечника без добавок?
Хороша новина полягає в тому, що за допомогою кількох змін у харчуванні ви можете природним чином сприяти розквіту мікрофлори кишечника.
Додайте до свого раціону ферментовані продукти.
Природний процес, коли дріжджі або бактерії розщеплюють глюкозу в їжі, називається ферментацією. Лактобактерії, вид бактерій, які можуть допомогти вашому здоров'ю, присутні в багатьох з цих продуктів.
Згідно з дослідженнями, люди, які споживають йогурт, мають більше лактобактерій у своєму кишечнику. Ці люди також мали нижчий рівень ентеробактерій - мікробів, які пов'язані із запаленням та різними хронічними захворюваннями.
Аналогічно, в ряді досліджень було виявлено, що вживання йогурту покращує мікрофлору кишечника і зменшує симптоми непереносимості лактози. Йогурт також може допомогти поліпшити функцію та склад мікробіому. Однак багато йогуртів, особливо ароматизованих, мають високий вміст цукру. Тому найкращим вибором є звичайний несолодкий йогурт або ароматизований йогурт з мінімальним додаванням цукру, виготовлений лише з молока та суміші бактерій, часто відомих як "стартові культури". Крім того, переконайтеся, що на етикетці зазначено "містить живі активні культури", щоб отримати переваги для здоров'я кишечника.
Крім того, ферментоване соєве молоко може сприяти росту корисних бактерій, таких як біфідобактерії та лактобактерії, зменшуючи при цьому кількість небезпечних бактерій. Різноманітність мікробіому кишечника також може бути корисною для кімчі.
Деякі з ферментованих продуктів:
- чайний гриб
- кефір
- темпе
- квашена капуста
- кімчі
- йогурт
Продукти, які підтримують ріст корисних бактерій у кишечнику, відомі як пребіотики. Здебільшого це клітковина або складні вуглеводи, які людські клітини не можуть розщеплювати. Натомість мікроорганізми в шлунку розщеплюють їх і використовують як паливо. Пребіотики містяться в багатьох фруктах, овочах і цільних зернах, але їх можна знайти і самостійно.
Пребіотики можуть бути виготовлені зі стійкого крохмалю. Ця форма крохмалю не всмоктується в тонкому кишечнику, а натомість потрапляє до товстого кишечника, де розщеплюється мікробіотою. Пребіотики заохочують ріст різноманітних корисних бактерій, включаючи біфідобактерії.
Доведено, що деякі пребіотики знижують рівень інсуліну, тригліцеридів і холестерину у дорослих, які страждають на ожиріння.
Зосередьтеся на ненасичених жирах
Заміна насичених жирів ненасиченими не просто корисна для серця. Це також може допомогти захиститися від шкідливих кишкових бактерій, які викликають резистентність до інсуліну. Що ми маємо на увазі під цим? Насичені жири у великому стейку або соковитому бургері посилюють всмоктування хімічної речовини під назвою ендотоксин зі шлунку. Ендотоксин взаємодіє з клітинами кровообігу, викликаючи запалення, яке може пошкодити інсулінові рецептори, що призводить до підвищення інсулінорезистентності. Така дієта з високим вмістом жирів особливо небезпечна для людей, які страждають на діабет.