Цукровий діабет та плавання

Цукровий діабет та плавання

Цукровий діабет та плавання

Серцево-судинний фітнес важливий для всіх, молодих і старих, здорових і не дуже, і навіть для тих, хто проходить реабілітацію, оскільки це один з найефективніших способів збільшити кисень і кровотік. Кожне заняття вивільняє ендорфіни, завдяки чому ви відчуваєте себе фантастично.
Плавання - найкраща фізична активність для людей з діабетом, незалежно від того, чи у них 1 або 2 тип, особливо для тих, хто відчуває оніміння або втрату чутливості в ногах через діабетичну нейропатію.
Це зміцнює основні м'язи вашого тіла, що допомагає в управлінні діабетом, оскільки м'язові клітини ефективно поглинають цукор у крові. Таким чином, будь-яка фізична активність, в тому числі плавання при діабеті, значно знижує рівень цукру в крові.
Плавання не тільки тонізує організм, але й спалює 350-500 калорій на годину, знижує кров'яний тиск і рівень холестерину, а також допомагає вам легше контролювати діабет у міру того, як ви стаєте більш фізично підготовленими.

Переваги

Плавання - чудовий вид спорту для діабетиків з багатьох причин. Так, олімпійська легенда плавання Гері Холл, якому діагноз діабету 1 типу поставили у віці 25 років, виграв десять медалей на Олімпійських іграх 1996, 2000 і 2004 років. Однак, якщо у вас діабет, вам не обов'язково вигравати золото, щоб отримати користь від плавання.

Сприяння схудненню

Плавання спалює калорії, що може допомогти вам схуднути і утримати вагу після досягнення здорової ваги. Це особливо важливо для діабетиків, оскільки дослідження показують, що втрата ваги може значно покращити чутливість до інсуліну.

Емоційний стан

Плавання, як уже зазначалося, корисне не лише для фізичного, але й для емоційного здоров'я. Неспішне плавання може спричинити вивільнення гормонів щастя, відомих як ендорфіни, які допомагають покращити настрій.

Ми розуміємо, що діабет іноді може викликати виснаження та стрес, тому плавання може бути гарним способом розслабитися. Якщо ви новачок у плаванні або давно не займалися плаванням, починайте обережно і поступово збільшуйте свою витривалість.

Серцево-судинне здоров'я

Діабет підвищує ризик серцево-судинних захворювань у багатьох людей. Доведено, що плавання сприяє зміцненню здоров'я серцево-судинної системи шляхом збільшення частоти серцевих скорочень понад норму, що знижує кров'яний тиск, покращує роботу серцево-судинної системи та посилює кровообіг.

Покращує контроль рівня цукру в крові

Плавання вимагає використання всіх основних м'язів тіла, щоб утримувати його на плаву. М'язові клітини ефективніше поглинають рівень цукру в крові під час активності, швидше виводячи його з кровотоку. Користь від фізичних вправ для контролю рівня глюкози може тривати годинами, а то й днями, але вона не є постійною. Ось чому для людей з діабетом постійні фізичні вправи є більш корисними, ніж більш інтенсивні, але рідкісні тренування.

Ніякого впливу на суглоби

Плавання не впливає на стопи та суглоби. Це важливо, оскільки у хворих на діабет часто знижений кровотік у дрібних венах кінцівок, через що порізи та пухирі заживають повільно і стають більш сприйнятливими до інфекцій.

Плавання для людей з діабетом

Перш ніж почати регулярно займатися плаванням, вам слід знати кілька речей.

Попросіть схвалення у свого лікаря

Ще до того, як ви зможете намочити пальці ніг, проконсультуйтеся зі своїм діабетологом, щоб переконатися, що плавання є безпечною вправою для вас. Він візьме до уваги ваші ліки, поточний рівень фізичної підготовки, рівень глюкози та інші фактори. Він також може дати вам пораду, як продовжувати займатися плаванням і яких додаткових запобіжних заходів вам потрібно вжити залежно від вашого типу діабету.

Знайдіть правильний басейн

Шукайте басейн або плавальний центр, який легко знайти і в якому працюють добре навчені рятувальники. У басейнах, які пропонують різноманітні розважальні програми, плавання можна поєднувати з іншими формами водних тренувань, наприклад, з аквааеробікою. Візьміть уроки плавання, якщо ви не вмієте плавати. Попрацюйте з тренером над створенням прогресивної програми плавання, навіть якщо ви сильний плавець.

Збільшуйте свою силу та витривалість поступово

Починайте обережно, навіть якщо це лише п'ять-десять хвилин за одне тренування, і поступово покращуйте свою витривалість до 45-60-хвилинних інтервалів. Не засмучуйтесь, якщо вам доведеться робити невелику перерву через кожні кілька кіл - міні-перепочинки не сповільнять вас і допоможуть вам проплити довший проміжок часу в довгостроковій перспективі.

Плавання з обережністю для ніг та очей

Якщо у вас діабет, у вас, швидше за все, виникнуть проблеми зі стопами та очима. Це означає, що коли ви тільки починаєте плавати, вам слід приділяти особливу увагу цим частинам тіла. Носіть шльопанці в душі та біля басейну, щоб уникнути варикозу та пошкодження стоп. Крім того, стежте за ознаками серйозних проблем зі стопами, такими як зміна кольору або відчуття стоп, щоразу, коли ви йдете плавати.

Також дуже важливо оглядати кожну стопу на наявність пухирів, ран або виразок. Якщо ви виявите, що щось не заживає належним чином, зверніться до свого лікаря за додатковою інформацією. Якщо у вас є проблеми із зором, ви можете займатися плаванням, але вам слід проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб дізнатися, чи безпечно для вас пірнати в басейн.

Напишіть нам

Будемо раді почувати ваші думки з приводу даної публікації