Тиск та діабет: як зупинити «тихих вбивць»

Тиск та діабет: як зупинити «тихих вбивць»

Тиск та діабет: як зупинити «тихих вбивць»

Високий кров'яний тиск називають неінфекційною епідемією, яка давно охопила світ. Діабет, ожиріння, шкідливі звички та малорухливий спосіб життя у поєднанні з гіпертонією можуть стати причиною інсультів та хвороб серцево-судинної системи. Високий тиск – один із найпоширеніших симптомів у пацієнтів із діабетом 2-го типу. Якийзв'язок існує між цими захворюваннями? Як за допомогою дієти, натуральних добавок та фізичного навантаження регулювати тиск?

Фатальний зв'язок: цукровий діабет і тиск

Люди з діабетом 2-го типу часто стають заручниками високого кров'яного тиску. Наразілікарям не відомі причини гіпертензії при діабеті, але є фактори, які сприяють його появі:

зайва вага, ожиріння;
неправильне харчування з високим вмістом жиру та солі;
хронічні запальні процеси в організмі;
малорухливий спосіб життя.

Гіпертензію, як і діабет 2-го типу, лікарі називають "тихими вбивцями". Оскільки спочатку хвороба не має виражених симптомів, пацієнти не завжди розуміють, що з ними відбувається. Американська діабетична асоціація (ADA) у 2013 році провела опитування серед пацієнтів із діабетом другого типу. Більше половини діабетиків із ризиком серцево-судинних патологій повідомили, що зверталися до лікаря зі скаргою на високий артеріальний тиск.

Ознаки гіпертонії – від головного болю до задишки

Гіпертонія або високий кров'яний тиск – одне із найпоширеніших серцево-судинних захворювань у світі. Хвороба характеризується різким підвищенням тиску в артеріях, коли серце перекачує кров по всьому тілу. Гіпертонія викликає прискорене серцебиття, запаморочення, порушення координації рухів.

Неконтрольований високий кров'яний тиск може призвести до серцево-судинних захворювань, інсульту, ниркової недостатності, втрати зору, – підтверджують дані Американської кардіологічної асоціації AHA.

Фахівці AHA виділили ознаки небезпечного рівня артеріального тиску: сильний головний біль, задишка, кровотеча з носа. При гіпертонії кров надто швидко циркулює через серце та кровоносні судини.

Постійно високий кров'яний тиск небезпечний для серцево-судинної системи: він зношує серцевий м'яз і згодом деформує та розширює його.

Клінічні дослідження ADA 2008 року свідчать, що більшість пацієнтів із діабетом 2-типу рано чи пізно стикається з гіпертонією. Показники артеріального тиску американців віком від 20 років становили 140/90 мм рт. ст. і вище.

Рівні артеріального тиску:

• оптимальний тиск, при якому систолічний (верхній) тиск не перевищує 120 мм рт. ст., а діастолічний – менше 80 мм рт. ст.;

• нормальний артеріальний тиск – це тиск у діапазоні 120-129 мм рт. ст. (систолічне) та 80-84 мм рт. ст. (діастолічний);

• підвищений нормальний тиск – систолічнийстановить 130-139 мм рт. ст., а діастолічний – 85-89 мм рт. ст.

Як впливає діабет на тиск?

Американські вчені вважають, що у пацієнтів із діабетом 2-го типу та гіпертонією більше шансів отримати серцевий напад чи інсульт. Дані Американської діабетичної асоціації також підтверджують зв'язок виникнення захворювань нирок та ретинопатії з діабетом та високим кров'яним тиском.

Клінічні дослідження Американської кардіологічної асоціації доводять: тривала гіпертонія прискорює когнітивні порушення, викликаючи деменцію та хворобу Альцгеймера, оскільки кровоносні судини головного мозку стають уразливими при постійних стрибках тиску.

Діабет – це не єдиний фактор, який впливає на тиск. Лікарі також називають інші причини розвитку гіпертонії: серцеві хвороби у сім'ї, гіподинамія, куріння та надмірне вживання алкоголю, зайва вага, підвищений рівень холестерину, вживання жирної та солоної їжі.

Хронічні захворювання, які можуть провокувати високий кров'яний тиск, – захворювання нирок, діабет і апное. Пацієнтам із цукровим діабетом лікарі рекомендують 4 рази на рік перевіряти тиск у кабінеті лікаря.

Як зупинити розвиток гіпертонії?

Здорова, збалансована дієта, помірні фізичні навантаження й вживання натуральних добавок можуть ефективно зупинити розвиток підвищеного артеріального тиску.

У вашій тарілці обов'язково мають бути овочі, несолодкі фрукти, нежирне м'ясо та риба, цільнозернові продукти та кисломолочні продукти. Відмовтеся від трансжирів, цукру, білого хліба, солоної, смаженої та копченої їжі.

Додайте до такого харчування натуральний гомеопатичний препарат Curalin – одну з останніх розробок ізраїльських вчених для підтримки здоров'я людей із цукровим діабетом 2-го типу. Натуральна добавка виготовлена на основі сучасних розробок ізраїльської медицини та принципів давньосхідної Аюрведи.

«Куралін» містить 9 органічних екстрактів листя, плодів і коріння рослин (китайського гіркого гарбуза, амли, кориці, кореня ПікрорізаКурроа, сверції, куркуми), які:

знижують рівень цукру у крові;
очищають ШКТ;
сприяють схудненню;
нормалізують вуглеводний обмін, функції підшлункової залози, печінки та нирок;
сприяють зниженню високого артеріального тиску.

За даними клінічного дослідження ізраїльських лікарів: у 72% пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу через місяць прийому «Кураліну» рівень глюкози знизився на 0,94%.

Здорова вага, повноцінний сон, відмова від куріння

Зайва вага та недосипання також сприяють розвитку гіпертонії. Помірні фізичні навантаження, ходьба, плавання чи легка гімнастика на килимку допоможуть схуднути й знизити тиск на судини. Людям з діабетом 2-го типу, які вже мають гіпертонію, потрібно відмовитись від куріння та вживання алкоголю. Ці згубні звички підвищують тиск та ризик інфаркту й інсульту.

Здоровий, повноцінний сон відіграє неабияку роль для гарного самопочуття, лікування діабету та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Хвороби серця, гіпертонія та інсульт безпосередньо пов'язані з постійним недосипанням.

Пацієнтам з діабетом, яким діагностували гіпертонію, потрібно регулярно перевіряти артеріальний тиск під наглядом лікаря. Гіпертонікам з діабетом 2-го типу лікарі призначають медикаментозне лікування, та такий підхід ефективний лише за умови здорового йактивного способу життя. Дієта, повноцінний сон, вживання натуральних добавок та гімнастика дають приголомшливі результати, підвищуючи якість і тривалість життя!

Напишіть нам

Будемо раді почувати ваші думки з приводу даної публікації