Комплексний підхід: здоровий сон при діабеті існує

Комплексний підхід: здоровий сон при діабеті існує

Комплексний підхід: здоровий сон при діабеті існує

"Втома - найкраща подушка", - говорив БенджамінФранклін, коли його друзі скаржилися на безсоння. В епоху гаджетів та високих технологій навіть втома не завжди рятує. Вчені встановили, що з кожним роком тривалість та якість нашого сну зменшується.

Порушеннями сну та безсоння особливо страждаютьлюди із хронічними захворюваннями, особливо пацієнти з цукровим діабетом. Які здорові звички та натуральнідобавки можуть покращити якість сну для гарного самопочуття, бадьорості та настрою?

Цукровий діабет та сон: тонкий зв'язок

Якщо без їжі можна прожити кілька тижнів, то без сну людина втрачає сили, здоров'я та зв'язок із зовнішнімсвітом. Пацієнти із цукровим діабетом 2-го типу часто скаржаться на недосипання та безсоння. По-перше, заважає симптоматика захворювання – частесечовипускання, відчуття тяжкості в ногах, голод, підвищений тиск. По-друге, на якість сну впливаютьпорушення вуглеводного обміну та гормональної системи.

Американська наукова асоціація American Association forthe Advancement of Science провела дослідження, вивчивши зв'язок недосипу з розвитком цукрового діабету2-го типу у підлітків.

Вчені помітили, що фаза повільного сну відіграєголовну роль для здорового функціонуванняорганізму, під час якої знижується рівень кортизолу та активізується робота імунної системи.

Дослідники спочатку проаналізували дані 700 дітей вікомвід 5 до 12 років. Через 8 років вони повторно вивчилиінформацію 420 із них. Вчені встановили, що у підлітківіз недостатньою кількістю фази повільного сну в дитинстві та у підлітковому віці більш високий ризик до резистентності до інсуліну. Зазначимо, що це можеспричинити розвиток цукрового діабету 2-го типу.

Вчені вважають, що людина в середньому має спати 6-8 годин, проходячи всі фази сну. Хронічне недосипання та безсоння можуть викликати серйозні проблеми ізпсихічним та фізичним здоров'ям. Особливо сон важливий для нервової та імунної системи, оскільки підчас сну підвищується активність лейкоцитів та лімфатичної системи, що дозволяє організму активно боротися з вірусами та токсинами.

Менше кофеїнубільше дисципліни

Повністю відмовитися від кофеїну – завдання зі знаком плюс для більшості людей. Але якщо ви хочетепокращити якість сну та прискорити процес засинання, вам варто зменшити дози кофеїну, вживаючи напій за 5-7 годин до сну.

Лікарі також рекомендують уважно стежити за розпорядком дня й відходити до сну в один і той же час. Оптимальний час для засинання 22:00-23:00. Відходьте до сну в темній, тихій та прохолодній кімнаті без яскравихекранів гаджетів.

Дослідження підтверджують: яскраве світло відекранів смартфона, ноутбука або планшета організмсприймає як денне світло, порушуючи процесвироблення "гормону сну" мелатоніну.

Хімічні снодійні: чому "ні"?

Зіткнувшись із безсонням, багато пацієнтів вдаються до хімічних снодійних. Незважаючи на популярністьснодійних препаратів, вони можуть бути небезпечнимидля організму та викликати залежність.

Небезпека синтезованих хімічних препаратів у тому, що вони порушують природні цикли сну, не дозволяючи організму досягати глибоких стадійповільного сну.

Близько 24 наукових досліджень з 2015-го року показали зв'язок між прийомом снодійних препаратів іздепресивним та тривожним станами, погіршеннямкогнітивних функцій і навіть передчасною смертю.

Саме тому багато пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу, які страждають на безсоння, замінюють хімічніпрепарати харчовими добавками. Натуральні формулинормалізують природні процеси в організмі, допомагаючи покращити якість сну. Одна із останніхреволюційних розробок ізраїльських лікарів та вченихнатуральний препарат Curalin, створений спеціальнодля людей із переддіабетом та діабетом 2-го типу.

Дієтична добавка допомагає заспокоїти нервову систему, знизити вагу, очистити печінку, нирки та судини, підвищити захисні сили організму, нормалізувати тискта покращити якість сну. Препарат пройшов багатоклінічних досліджень та показав ефективність у процесах вуглеводного обміну та нормалізації цукру в крові.

Гомеопатичний нутрицевтик розроблений на основіефективних та безпечних підходів східної медициниАюрведи із застосуванням сучасних технологійізраїльської медицини. 100% рослинний продуктмістить екстракти 9 лікувальних рослин, якіпосилюють дію один одного, - китайського гіркогогарбуза, пажитника, сверції, амли, куркуми, сізігіума, пікрорізи курроа, кориці.

"Приємна втома" та фізична активність

Помірні фізичні навантаження та прогулянки на свіжомуповітрі у поєднанні із натуральними добавками допомагають наситити кров киснем, підтримуватинормальну вагу та підвищувати якість сну. Лікарі рекомендують займатися фізичними навантаженнями за 2 години до сну. Усувайте безсоння комплексно, спіть міцнота зустрічайте світанки із ясною головою!

Напишіть нам

Будемо раді почувати ваші думки з приводу даної публікації