Депресія є

Депресія є "прямим фактором ризику" діабету 2 типу

Депресія є «прямим фактором ризику» діабету 2 типу

В дослідженні (https://diabetesjournals.org/care/article/46/9/1707/153440/Bidirectional-Mendelian-Randomization-and) було показало, що депресія може відігравати пряму роль у розвитку діабету 2 типу.

Попередні дослідження показали, що люди з діабетом 2 типу приблизно вдвічі частіше відчувають депресію, ніж люди без діабету. Також було виявлено, що люди з депресією мають більший ризик розвитку діабету 2 типу. 
Однак автори нового дослідження, опублікованого в журналі Diabetes Care, зазначили, що залишається неясним, «чи депресія викликала тип 2, чи навпаки», чи інші фактори були відповідальними за зв’язок між двома цими станами.   
Діабет 2 типу є складним захворюванням із кількома факторами ризику, і попередні дослідження показали, що цей стан частіше зустрічається у людей з депресією. Тобто Депресія безпосередньо підвищує ризик діабету 2 типу.
В дослідженні були оцінені причинно-наслідкові зв’язки та спільну генетику між депресією та діабетом 2 типу. Для цього вони використали двовибіркову двонаправлену менделівську рандомізацію. Аналіз вперше виявив «значний причинно-наслідковий ефект» для депресії, що підвищує ризик розвитку діабету 2 типу (OR=1,26). Вища маса тіла частково, але не повністю, пояснює вплив депресії на діабет 2 типу.

Однак, доказів зворотнього зв’язку між діабетом 2 типу та депресією не було!!!

Провівши аналіз посередництва, дослідники виявили, що «36,5% ефекту від депресії до діабету 2 типу було опосередковано ІМТ».
Крім того, дослідники виявили сім генетичних варіантів, які сприяють як діабету 2 типу, так і депресії. Спільні гени відіграють певну роль у секреції інсуліну або запаленні в мозку, підшлунковій залозі або жировій тканині, а зміни в цих біологічних процесах дають початок розвитку впливу депресії на підвищує захворюванності на діабет 2 типу.

Це дослідження висвітлює депресію як одну з причин діабету 2 типу та може допомогти спрямувати дії на профілактику діабету.

Напишіть нам

Будемо раді почувати ваші думки з приводу даної публікації