Чому гіпертонія є фактором ризику цукрового діабету

Чому гіпертонія є фактором ризику цукрового діабету

Ожиріння.
Дієта з високим вмістом жиру та натрію.
Запалення, яке триває.
Бездіяльність фізичної особи.

Оскільки він зазвичай не має явних симптомів і багато людей не підозрюють, що він є, високий кров'яний тиск відомий як «тихий вбивця». Згідно з опитуванням, проведеним Американською діабетичною асоціацією (ADA) у 2013 році, менше половини пацієнтів із ризиком серцево-судинних захворювань або діабету 2 типу сказали, що говорили зі своїми лікарями про такі показники, як артеріальний тиск.


Що таке гіпертонія і які її ознаки?

Гіпертонія, або високий кров'яний тиск, є поширеним серцево-судинним захворюванням, при якому тиск у ваших артеріях стає вищим, ніж це було б за інших умов.
Сила, з якою кров тисне на стінки артерій, коли серце перекачує кров по всьому тілу, називається артеріальним тиском. За даними Американської кардіологічної асоціації, неконтрольований високий кров'яний тиск може призвести до таких проблем зі здоров'ям, як серцеві захворювання, інсульт, ниркова недостатність, втрата зору тощо (AHA).

У більшості людей з високим артеріальним тиском немає ознак або симптомів. Через це хворобу назвали «тихим вбивцею».

За даними AHA, якщо артеріальний тиск підвищується до небезпечного рівня, у пацієнтів з гіпертонією можуть бути головні болі, задишка або кровотеча з носа більше, ніж зазвичай.

Що вважається високим кров'яним тиском? Чи вважається 120/90 мм рт.ст. високим?

Якщо у вас високий кров'яний тиск, це означає, що ваша кров надто сильно біжить через серце та кровоносні судини. Постійно високий кров'яний тиск зношує серцевий м'яз і змушує його з часом розширюватися. У 2008 році 67 відсотків американців у віці 20 років і старше, які самі повідомили про діабет, мали показники артеріального тиску 140/90 міліметрів ртутного стовпа або вище (мм рт. ст.).
 


Значення артеріального тиску менше 120/80 мм рт.ст. вважається нормальним у загальній популяції та діабетиках.


Що саме це означає? Систолічний тиск (120) є першим числом. Коли кров прокачується через серце, воно чинить найсильніший тиск. Діастолічний тиск (80) є другим числом.

Діабет і високий кров'яний тиск.
Який зв'язок?


За даними Американської діабетичної асоціації, поєднання гіпертонії та діабету 2 типу є дуже небезпечним, оскільки збільшує ваші шанси на серцевий напад або інсульт. Інші захворювання, пов'язані з діабетом, такі як захворювання нирок і ретинопатія, частіше виникають, якщо у вас діабет 2 типу та високий кров'яний тиск. Діабетична ретинопатія може призвести до сліпоти.

Є також докази того, що стійка гіпертонія може прискорити настання когнітивних порушень, пов'язаних із старінням, таких як хвороба Альцгеймера та деменція. За даними Американської кардіологічної асоціації, кровоносні артерії головного мозку особливо вразливі до шкоди від гіпертонії. Як результат, це значні фактори ризику інсульту та деменції.

Неконтрольований діабет не є єдиним станом, який підвищує ризик гіпертонії. Пам'ятайте, що якщо у вас є більше одного з наведених нижче факторів ризику, ваші шанси отримати інфаркт або інсульт зростають експоненціально:

Серцева хвороба в родині.
Малорухливий спосіб життя.
Високий рівень холестерину.
Вікове ожиріння.
Поточна звичка до куріння.
Занадто багато алкоголю.
Дієта з високим вмістом жиру та натрію.

Захворювання нирок, діабет і апное уві сні є прикладами хронічних захворювань, які можуть призвести до серцево-судинних захворювань, таких як хронічний високий кров'яний тиск.

Якщо у вас цукровий діабет, вам слід принаймні чотири рази на рік перевіряти артеріальний тиск у лікаря. Американська діабетична асоціація пропонує людям із цукровим діабетом і високим кров'яним тиском проводити самоконтроль вдома, записувати результати та повідомляти про них своєму лікарю

Як можна зменшити ймовірність розвитку високого кров'яного тиску?


Ви можете контролювати свій артеріальний тиск у здоровому діапазоні, ведучи здоровий спосіб життя. Підтримання артеріального тиску в нормі може допомогти вам уникнути ризику розвитку серцево-судинних ускладнень та інсульту. Зробіть такі здорові способи життя частиною свого розпорядку дня:

Дотримуйтеся збалансованої дієти
Щоб уникнути гіпертонії та пов'язаних з нею проблем, обирайте здорову їжу та альтернативні закуски. Якщо у вас є серцево-судинні захворювання, дієта, багата цільнозерновими продуктами, фруктами, овочами та нежирними молочними продуктами, уникаючи насичених жирів і холестерину, може знизити кров'яний тиск. Дієтичні підходи до зупинки гіпертонії ( DASH ) — це назва дієти.

Підтримуйте здорову вагу тіла
Ожиріння або надмірна вага підвищують ваші шанси на гіпертонію. Лікарі перевіряють ваш індекс маси тіла, щоб визначити, чи ваша вага відповідає нормам ( ІМТ ). Вимірювання талії та стегон іноді використовується лікарями для визначення жиру в організмі.

Активно займатися спортом
Фізична активність може допомогти підтримувати здорову вагу та зменшити гіпертонію. Щотижня дорослі повинні приділяти принаймні 2 години 30 хвилин активності помірної інтенсивності, наприклад швидкій ходьбі або їзді на велосипеді. Це приблизно 30 хвилин щодня, п'ять днів на тиждень.

Куріння заборонено
Куріння підвищує артеріальну гіпертензію та підвищує ризик інфаркту та інсульту. Не починайте курити, якщо ви цього ще не зробили. Відмова від куріння знижує ризик розвитку серцевих захворювань та інших серцево-судинних факторів ризику. Ваш лікар може запропонувати методи, які допоможуть вам кинути палити.

Обмежте споживання алкоголю
Надмірне вживання алкоголю може викликати гіпертонію. Дорослі, яким дозволено вживання алкоголю, можуть не пити або пити в помірних кількостях, обмеживши споживання двома або менше напоїв на день для чоловіків і одним напоєм або менше на день для жінок в особливих випадках.

Надмірне вживання алкоголю може з часом призвести до підвищеного ризику хронічних захворювань та інших серйозних ускладнень, таких як високий кров'яний тиск, хвороби серця, інсульт, хвороби печінки та проблеми з травленням. Людям з діабетом 2 типу дуже небезпечно надмірне вживання алкоголю.

Висипайтеся
Достатній сон має вирішальне значення для загального здоров'я, лікування діабету, а також здоров'я серця та кровоносних судин. Діабет 2 типу буде важче контролювати, якщо ви спите менше 7 годин щоночі на регулярній основі.

Інсулінорезистентність може бути ускладнена нестачею сну. Це збільшує ризик того, що ви будете голодні наступного дня, і ви відчуваєте себе менш ситим після їжі. Хвороби серця, високий кров'яний тиск та інсульт пов'язані з регулярним недосипанням.

Що робити, якщо у вас діагностована гіпертонія?
Ваш лікар загальної практики проведе фізичний огляд і запитає про вашу історію хвороби. Лікар, медсестра чи інший медичний працівник накладуть на вашу руку надуту манжету та виміряють артеріальний тиск за допомогою манометра.
Важливо перевірити артеріальний тиск на обох руках, щоб побачити, чи є різниця. Гіпертонію можна контролювати та контролювати, змінивши спосіб життя. Однак корекції способу життя не завжди достатньо. Якщо дієта та фізичні вправи не допомагають, лікар може призначити ліки.
Тип ліків від гіпертонії, який рекомендує ваш лікар, визначається вашим аналізом і загальним станом здоров'я. Пошук найкращого ефективного рецепта або комбінації ліків може бути процесом проб і помилок.

Поради, як доглядати за собою після діагностики гіпертонії чи діабету

Ви можете зменшити гіпертонію та цукровий діабет, змінивши спосіб життя. Майже всі вони повноцінні, але також рекомендовані регулярні фізичні вправи. Більшість лікарів рекомендують 30-40 хвилин швидкої ходьби щодня, але будь-яка аеробна активність може допомогти вашому серцю.

Хоча деякі люди з діабетом 2 типу та високим кров'яним тиском можуть покращити свій стан, змінивши спосіб життя, більшості знадобляться ліки. Деяким людям може знадобитися декілька ліків для контролю гіпертонії, залежно від загального стану здоров'я. Більшість медикаментів для лікування гіпертонії підпадають під одну з наступних категорій:

- Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) і блокатори рецепторів ангіотензину II є двома типами інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (БРА).
- Бета-блокатори
- Блокатори кальцієвих каналів
- Діуретики

Слідкуйте за своїм самопочуттям, оскільки деякі ліки мають побічні ефекти. Перш ніж приймати будь-яку рецептурну, харчову, трав'яну чи гомеопатичну добавку, розпочинати будь-яку дієту чи план фізичних вправ, або приймати будь-яку терапію для проблем зі здоров'ям, ви завжди повинні проконсультуватися зі своїм лікарем або іншим постачальником медичних послуг.

Ваш лікар повинен запланувати відповідні наступні зустрічі та за потреби підібрати ваше харчування, харчування та/або режим фітнесу. Негайно зверніться до свого лікаря, якщо у вас спостерігаються будь-які нерегулярні коливання рівня глюкози в крові.

Розвиток цукрового діабету і гіпертонічних розладів зазвичай співіснують. За генезом і процесом захворювання цукровий діабет і гіпертонія мають багато спільного. Вважається, що загальними механізмами є підвищення індексу маси тіла, запалення, окислювальний стрес і резистентність до інсуліну. У діабетиків артеріальна гіпертензія зустрічається вдвічі частіше, ніж у тих, хто не хворіє на цукровий діабет. Крім того, пацієнти з гіпертонією часто мають інсулінорезистентність і мають вищий ризик розвитку діабету 2 типу, ніж люди з нормальним артеріальним тиском.

Напишіть нам

Будемо раді почувати ваші думки з приводу даної публікації